Yhteystiedot

Yhteystiedot

Toimisto: Virkatie 1, 16600 Järvelä (Kärkölä)

puh 045 221 5151
Sähköposti: toimisto@maanomistajainliitto.fi

Sovi tapaamisaika toimistolla etukäteen! Rajoitetut palvelut toistaiseksi, heinäkuussa toimisto suljettu


Tuija Nummela

Toiminnanjohtaja
Tuija Nummela, MMK
puh 045 221 5151
tuija.nummela@maanomistajainliitto.fi

 


Hallitus 2022

PUHEENJOHTAJA
Reijo Karhinen, vuorineuvos, KTM
Savonlinna

rt.karhinen@gmail.com

SebastianSohlberg

VARAPUHEENJOHTAJA
Sebastian Sohlberg, agrologi, mv, yrittäjä
Siuntio
puh 040 5114 306
sebastian.sohlberg@malmgardsjundea.fi

MUUT JÄSENET

Tomas Landers, metsänhoitaja
Inkoo
puh 050 350 0760
tomas.landers@tilanhoitajat.fi

Kari Räihä, asianajaja
maa- ja metsätalousyrittäjä
Petäjävesi
puh 040 724 2706
kari@raihalaw.fi

Fredrik Pressler, MMM
Porvoo
puh 050 598 8821
fredrik.pressler@gmail.com

Kansanedustaja Juha Pylväs

Juha Pylväs, kansanedustaja
Ylivieska
puh 050 588 4536
juha.pylvas@eduskunta.fi

EineRosenbergRiihimakiEine Rosenberg-Riihimäki, metsätalousyrittäjä
Hartola
puh 040 541 8084
eine.rosenberg.riihimaki@gmail.com

Hallituksen varajäsenet: Ellen Rydbeck, Mikael Jensen, Aarne Schildt, Tommi Lunttila, Kimmo Collander, Tuomas Kettunen, Tiina Hämeenniemi

 


Rakennushistoriallisen jaoksen hallitus 2022

PJ Henrik Creutz

Christine Linder

Harri Männistö

Fredrik Pressler

Eine Rosenberg-Riihimäki

Wilhelm Brunner

Asiantuntijat

Wilhelm von Nandelstadh

Hannele Helkama-Rågård

Ilta-Kanerva Kankaanrinta

Kimmo Collander

Tietosuojaseloste


Maanomistajain Liiton hallitus 2022

Maanomistajain Liiton hallitus hybridikokouksessa maaliskuussa 2022, kuvassa vasemmalta Kari Räihä, Juha Pylväs, ruudulla Sebastian Sohlberg, puheenjohtaja Reijo Karhinen ja Fredrik Pressler sekä kotikonttoreissaan Tomas Landers ja Eine Rosenberg-Riihimäki.